Brussel, België. 23 maart 2021. ADVA maakte vandaag bekend dat Proximus zijn Oscilloquartz-timingtechnologie inzet om het grootste open mobiele netwerk van België te synchroniseren.

De implementatie stelt Proximus in staat om de snelheid, dekking en betrouwbaarheid voor miljoenen mobiele gebruikers in heel België te vergroten, en tegelijkertijd hun netwerk voor te bereiden op diensten van volgende generaties. Door de inzet van ADVA’s belangrijkste grandmaster-systemen, access boundary-klokken en hun verbeterde ePRTC-oplossing (Primary Reference Time Clock), zorgt de telecommunicatiedienstverlener voor de niveaus van timingnauwkeurigheid en veerkrachtigheid die nodig zijn voor 5G-, uitzend- en andere tijdsgevoelige diensten. De technologie werd geïmplementeerd door ADVA’s partner Arcadiz Telecom, een toonaangevende provider van connectiviteitsoplossingen in de Benelux.

Bij Arcadiz Telecom weten we wat nodig is om een netwerk te bouwen dat klaar is om de diensten van de toekomst aan te kunnen. Met ADVA’s Oscilloquartz timing technologie en permanente ondersteuning en onderhoud van ons team, kan Proximus erop vertrouwen dat zijn synchronisatie-infrastructuur tegemoetkomt aan de huidige behoeften terwijl het compleet is uitgerust voor de toekomst.

Door ADVA’s netwerktiminginnovatie toe te passen, zorgen wij voor ongeëvenaarde niveaus op het vlak van nauwkeurigheid en betrouwbaarheid. Deze inzet is een kernonderdeel van onze 5G-strategie.

“Door ADVA’s netwerktiminginnovatie toe te passen, zorgen wij voor ongeëvenaarde niveaus op het vlak van nauwkeurigheid en betrouwbaarheid. Deze inzet is een kernonderdeel van onze 5G-strategie. Dat betekent niet alleen een meerwaarde voor onze klanten die, ongeacht waar, toegang willen hebben tot data-intensieve toepassingen en hoogwaardige video willen streamen, maar ook voor telecomoperatoren die gebruik maken van ons open netwerk,” zegt Patrick Delcoigne, directeur Network Engineering and Operations van Proximus. “ADVA’s grandmaster clock- en ePRTC-cesiumtechnologie stelt ons in staat om belangrijke timinguitdagingen met succes aan te gaan. Ze zorgt voor een uiterst accurate fasenauwkeurigheid, meer stabiliteit en langetermijnbescherming tegen GNSS-onderbrekingen. Niet minder belangrijk is echter de ondersteuning van het ADVA- en Arcadiz Telecom-team. Hun ingenieurs hebben nauw met ons samengewerkt om ervoor te zorgen dat het netwerk voldoet aan al onze eisen.”

Proximus’ nieuwe landelijke synchronisatienetwerk is gebaseerd op de OSA 5440, een ultrastabiele timingoplossing geoptimaliseerd voor aanwending in kernnetwerken, en de OSA 5412-familie van rendabele, middelgrote synchronisatiesystemen, die ontworpen zijn voor gebruik in een hele reeks locaties. Het is verankerd door de robuuste en beproefde OSA 3230B ePRC-cesiumklok, geïnstalleerd in twee centrale vestigingen. Dat maakt een hoge mate van frequentiestabiliteit mogelijk die voldoet aan de meest strenge ITU-T-normen, en zorgt in combinatie met de OSA 5440 voor langetermijnstabiliteit van UTC-tijd. De verbeterde stabiliteit van ADVA’s ePRC zorgt voor immuniteit tegen GNSS-onderbrekingen – een essentiële vereiste voor mission-critical toepassingen die best niet uitsluitend vertrouwen op satellietgebaseerde timing.

“Voor grote mobiele operatoren als Proximus, vormen onze PTP grandmaster & boundary klokken en onze ePRTC-oplossing de perfecte tools. Ze verbeteren het globale prestatievermogen en verschaffen de precisietiming die noodzakelijk is voor 5G-toepassingen. Onze technologie stelt ook andere diensten, zoals omroepnetwerken, in staat te migreren naar IP-gebaseerde timing” aldus Jörg Urban, senior director, Business Development, Oscilloquartz, ADVA. “De OSA 5412 Serie en OSA 5440 ondersteunen een soepele en rendabele migratie naar de fase- en frequentiesynchronisatie van de volgende generatie. En aangezien onze ePRTC-oplossing een robuuste backup voor GNSS verschaft, kunnen mobiele klanten van Proximus rekenen op hoogwaardige, ononderbroken diensten zonder verlies van prestatievermogen.”

“Bij Arcadiz Telecom weten we wat nodig is om een netwerk te bouwen dat klaar is om de diensten van de toekomst aan te kunnen. Met ADVA’s Oscilloquartz timing technologie en permanente ondersteuning en onderhoud van ons team, kan Proximus erop vertrouwen dat zijn synchronisatie-infrastructuur tegemoetkomt aan de huidige behoeften terwijl het compleet is uitgerust voor de toekomst,” aldus Marc Vandeputte, CTO, Arcadiz Telecom. “Op het gebied van 5G-connectiviteit telt iedere seconde. Daarom is de strikte nauwkeurigheid en stabiliteit van ADVA’s technologie zo belangrijk. Ze stelt Proximus in staat zijn mobiele gebruikers grotere snelheden, een betere dekking en een hogere kwaliteit te verschaffen. Voor de Belgen zal deze implementatie resulteren in een hele reeks nieuwe ervaringen, van instant toegang tot videostreams, tot immersieve AR- en VR-ervaringen.”